[personal profile] gohatto_n
У це місце я закохалася щиро ще з минулого разу (Величний Океан) і переді мною навіть питання не стояло, їхати сюди чи ні. Чи даремно я висипала пригоршні монет у ці води, чи даремно пов'язала на скелі свою мандрівну бандану? Звісно, я мала повернутися до того місця, яке дало мені стільки теплих спогадів.


Що ж таке Масунте? Масунте це маленьке село на березі Тихого Океану. Це правда, воно дуже туристичне. Але не варто сприймати це як щось виключно негативне. Якщо взяти у нас туристичне місце ("курорт"),то це конче означає загаджені вулиці і загаджений особистий простір... загаджений надто гучною музикою, пияками, гоцками і пошлими мужиками. Тут же європейці, які понастворювали хостелів, кав'ярень і курси йоги, дуже обережно ставляться до простору: як довкілля, так і психологічного простору людини. Все дуже м'яко і ніжно, ти можеш повністю зануритися у свій світ і ніхто звідти тебе не виколупає...

Масунте оточене горбами, порослими джунглями. то тут, то там місцевий люд понабудовував на горбах кабаньї і здає їх приїжджим. Зазвичай з гір чарівний вид на море...
В самому ж селі є купа-купа ресторанів і хостелів, але нема ринку і банкомата. Місцеві пропонують поміняти долари по 10 песо за 1 долар, при актуальному курсі 12,9. Тож у Масунте треба їхати з готівкою. Єдиний "пристойний" магазин знаходиться в самому кінці села, за Мексиканським центром черепах. Там продаються овочі, фрукти, крупи, яйця і всяке таке типу мило-шампунь.
Що робити в Масунте?
Пляж. В Масунте є океан - цього достатньо. Але треба бути обережним, дивитися, де купаються люди... Бо хвилі тут сильні і дуже небезпечні. Не на всіх ділянках пляжу можна купатися. Мій господар взагалі забороним купатися на пляжі Рінконсіто, але я виявила, що ми з Уляною купалися саме на цьому пляжі, тож обережно знайшла собі більш-менш спокійне від хвиль місце. З самого краю, під скелею.
Життя пляжу підпорядковується певним ритмам. Рано вранці сюди виходять європейки і засмагають топлес. Взагалі-то нудизм у масунте заборонений, але, вочевидь, на ранковий час заборона не діє. Далі починається сієста і всі розповзаються у тінь. Спека тут стоїть справді непереносима. Я з пляжу йду десь о 10:30. Далі, десь о годині 15, тяжка скеля кидає свою тінь на "тиху" ділянку пляжу, і всі починають мігрувати за сонцем. В цей час топлес уже не сидять, бо приходять мексиканці.
Не те, що мексиканці пошлі... Просто вони самі купаються навіть не у купальниках, а у майках і футболках! І шортах. Іноді у майках купаються навіть чоловіки.Тож тут ідеться радше про повагу до чужої культури.
 Ближче до підвечірку сповзаються сьорфери...починається загальний розброд і шатаніє туди-сюди по пляжу. Ввечері починаються концерти і фаєр-шоу. але на цьому етапі я вже вдома.


Вилазки навколо. Найпростіше - це потрапити у Мексиканськи національний центр морських черепах. Там у акваріумах представлені черепахи різних видів і розмірів. І віку. Маленькі мімімі-черепашки - це щось з чимось! В Центрі можна подивитися акваріум, а також ванни, в яких черепах виходжують для випускання в море.
Також можна з'їздити на колективо і Сіполіте (5 песо в один бік), подивитися на тамтешні пляжі і тамтешніх нудистів.
Якщо сісти на колективо у протилежний бік, тобто у бік траси, то можна доїхати до Laguna Ventanilla, де на човні поїхати у мангрові зарості і подивитися на крокодилів, черепах, чапель, ігуан та іншу живність. Крокодили там різного віку, є дуже мімімішні (хоч і не такі мімімішні, як черепахи).
Але мені особисто кудись іти ліньки... Я б ото лежала в гамаку і читала і читала... під шепіт хвиль.

Date: 2013-11-11 07:21 am (UTC)
From: [identity profile] o-krayevska.livejournal.com
ого, та це як інша планета!
а яким шляхом ви туди летіли?

Date: 2013-11-11 08:36 am (UTC)
From: [identity profile] irysia.livejournal.com
Ой, настю, я ще не казала, шо заздрю? :)))
Буду чекати на інші розповіді.

Date: 2013-11-11 09:46 am (UTC)
From: [identity profile] molodan.livejournal.com
Почитала, подивилася фото, подумала "як вони класно", а теперь поповзу до робочого місця посеред сірої унилі. Я за тебе рада, що ти там й так. )

Date: 2013-11-11 08:49 pm (UTC)
From: [identity profile] sasha-india.livejournal.com
"у майках купаються навіть чоловіки"
майже як у Індії )

Profile

gohatto_n

November 2014

S M T W T F S
      1
2345678
910 1112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 05:46 am
Powered by Dreamwidth Studios