[personal profile] gohatto_n
Сьогодні надумала звозити Валю у Масунте, а заодно відвідати два природніх заказника: Мексиканський центр черепах і озеро Бентанійя, де на човниках катаєшся крізь мангрові зарості і дивишся на крокодильчиків і черепашок у їх природному середовищі.Я уже була у Бентанії три роки назад, відзняла гору фоток з крокодилами для дітей, але не вразилася достатньо, аби написати про це блог.
Озеро знаходиться недалеко від Масунте, на каміонеті буквально 5 хв в сторону Почутли і Сан Антоніо. Цього разу таксист нас завіз аж до самого моря, проминувши той туристичний офіс, де я купляла тур минулого разу. На моє "ЕЕЕЕ??" сказав, що привіз мене у кращий і двічі дешевший офіс. Ну ладно, подумала я, спробуємо цю таксистську мафію!

Коротка розмова з представником офісу показала, що на крокодилячу ферму нас не повезуть, а отже показати валі маленьких мімімішних крокодильчиків не вийде. "Ту ферму тримає інший кооператив, а НАШ - проти утримання тварин у клітках!".

Коротка прогулянка берегом, де звичайний пісок змішаний із піском залізним і чорним, і от ми вже погрузилися в човники. Одразу кинулося у вічі, що Хлопчик-з-веслом говорить дуже багато і в тему. Чи це минулий гід погану екскурсію мав, чи це я вже почала просто іспанську гарно розуміти... але інформація лилася потоком. Таким плотним, що я ледве встигала Валі тезово перекладати про що йде мова.
Перше, що дуже вразило - це дуже багато вимерлих мангрових заростів. Два роки назад тут пройшов ураган Карлота (здається така назва), і винищив 75 гектарів мангрового лісу! Вся екосистема нині під загрозою, і народ ініціює відновлення лісів і просить на це гроші у держави. наче мають почати з наступного року. Мангрові дерева виростають швидко, на метр-півтора за рік, але садити їх у болоті досить проблематично... Ці дерева потрібні для пташок - щоб ті відкладали яйця, для ігуан і риб, а також ці дерева висмоктують з прісної води озера солону воду, яка заходить з океану.Нині цілі колонії ігуан сидять на вимерлих островах, волонтери на човнах возять їм зелень, яку ігуани жадібно пожирають. Аж не віриться у цій пустелі, що це те саме зелене озеро, яке ми з Уляною відвідували три роки тому! Ігуани можуть перепливати з одних заростей на інші, але в процесі пересування часто стають жертвами крокодилів :)Взагалі у колонії ігуан дофіга особин, на це дофіга - 3-5 самців, один з яких - найбільший  і найтовстіший домінант, всіх давить авторитетом :)

 

Сюди, у зарості, прилітають відкладати яйця і виводити пташенят купа видів чапель і ще якихось пташок, які харчуються крокодилячими яйцями. Коротше, всі всіх їдять.Ще одна проблема озера - це те, що в дві річки, які сюди впадають, викидають зрубані дерева папаї. Папаю збирають, і в якийсь момент вирубують старі дерева і скидають у ріку. Ці дерева сплавляються вниз, до мангрових джунглів, і там застряють, створюючи цілі загати. Потім деревина гниє, викидаючи у воду червону рідину, від чого вся вода озера стає характерно червоного кольору.
Правда, місцеві придумали собі що робити і використовують деревину папай для виготовлення артезанії, а особливо рівні крони пристосовують до будівництва.


 


Date: 2014-08-09 04:21 am (UTC)
vladmradio: (Default)
From: [personal profile] vladmradio
Ого!
Оце крокодильчик!
Гарний репортаж!

Profile

gohatto_n

November 2014

S M T W T F S
      1
2345678
910 1112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 05:57 am
Powered by Dreamwidth Studios