[personal profile] gohatto_n
Думала, що вже об'їздила довкола оахаки все і нічого нового не відкрию. Але в якийсь момент з вікна автобуса на Мітлу відкривається мені петрогліф і дядько каже, що це лишили "номади" 6 тисяч років тому. Я, звісно, одразу ж вирішую поїхати сюди і дослідити місцину. Дядько обіцяє, що буде багато петрогліфів і печер.

Отже, через день ми пробираємося крізь шумний базар і сідаємо на колєктіво до Мітли. Вийти треба десь на дорозі, орієнтир - скеля і петрогліф на ній.


Виявилося, що місцина називається Ягуль. Тобто це місце поруч із Ягуль, бо Ягуль - це таке собі типове сапотекське поселення з пірамідами. Але ми того не знали, а просто вискочили з машини посеред траси і побігли до скелі.
Но нє тут то било. Скеля була обнесена колючим дротом, і ми витратили деякий час, аби знайти у дроті дірку. Далі надибали печери, доступ до яких було перекрито муром і воротями. Та ворота струхлявіли від часу, тож ми просочилися у щілинку. І вийшли на давнє поселення людей і стоянку археологів 1962 року розливу (про що свідчив знайдений у печері пожовтілий журнал). Печери були прикольні, особливо мене вперли впадинки, у яких, вочевидь, розкладали вогонь... не знаю, чи давні номади, чи археологи, чи і ті, і ті... Від впадинок ідуть цікаві канавки, призначення яких мені невідоме, а пани археологи говорити з простими смертними не хочуть (питала на профільній спільноті).


Не задовільнившись знайденим, ми вирушили шукати петрогліфи далі. Для цього піднялися в скелі, де перед нами відкрився дуже мексиканський пейзаж...


І такий...Там Ерік знайшов якийсь кущ, який мав спасти мене від кишкової бактерії, яка мене скручувала уже третій день. Робити чай з цього куща йому радила abuelita, але мені все ж було стрьомно його пити. хоч один листок я все ж прожувала - повна кастанедіанщина.

В якийсь момент ми вийшли на якесь недобудоване ранчо. Там до дерева дротом був прив'язаний собака. Прив'язаний так, що і на ноги стати не міг. геть виснажений і худющий. Біля нього стояла вода у каструлях, тобто хтось за нього "дбав". Але це був шкелет,а  не пес... Я щось не знала, що робити... подумала, що він мені буде снитися... і виплутала його з того дроту. Собака був дуже радий і одразу побіг за нами. Щоправда, він був надто слабкий, аби іти, тож часто стомлювався.Попутники мене засудили. Бо там за нього "дбали", а тут він сам помре чи його зіб'є машина. Я теж почала думати, що, певно, поспішила. Але було вже пізно, ми зайши далеко від того місця.  Пес радо зжер шматок кокоса, а більше у нас нічого не було. Тож ми пішли шукати псу щось жерти, а Ерік пішов один в скелі.

їжі ми так і не знайшли, але Валя хотіла пройтися далі, бо може там будуть магазини. "Там" було у напрямку Ягула, і скоро до нас приєднався Ерік, що виповз з кущів у пошуках археологічних руїн. Та поки ми чалапали до того Ягула, пес десь відстав і загубився.

Ягул виявився геть віддаленим місцем із давнім поселенням. Жодного відвідувача тут не було. Зате стояла будка і продавалися квитки по 45 песо. На вході висів яскравий плакат із петрогліфами. Я виклала останні гроші і ми пішли всередину. Там були типові мексиканські руїни:
Яким же був наш подив, коли ми не знайшли ніяких печер і петрогліфів! Дядько на стійці сказав, що до печер пиляти звідси дві години в один бік, але небажано, бо ми взагалі лєві люди, а треба мати дозвіл і блаблабла. Не знаю, може про дві години він прибрехав, аби ми не йшли, бо було вже досить пізно... Енівей, ми туди не пішли. Бо і справді було пізно, а нас чекав автобус на Гуанахуато)) Але це вже окрема історія...

 


From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

gohatto_n

November 2014

S M T W T F S
      1
2345678
910 1112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 05:43 am
Powered by Dreamwidth Studios