[personal profile] gohatto_n
Останнім часом нас активно відвідують думки про пошук себе, свого місця в музиці... Тільки нема музикантів. Освоїти новий інструмент і почати враз грати? Не думаю, що це можливо. Як ми визначили на останній репетиції, у нас у всіх одна мета - отримувати задоволення від процесу. Але бачення реалізації цієї мети різне. Кожне бачить своє. Що б ми там не бачили, але музикантів все одно поки знайти не можемо.
Ми співаємо і співаємо. Але те, що особисто мене напружує - ми не можемо відключитися від метричності виконання. Народні пісні у первинному виконанні мають власну внутрішню ритміку, вони наче колесо, яка котиться. У нас же "бум-бум-бум". І тут мені відкрилося. Насправді ми з дитинства виростали на ритмічній музиці, і це наша проблема. Баби не чули того бум-бум-бум, тому вони не цикляться на сталій ритміці пісні, вони котять цю пісню, граються з нею, вибудовують ритмічний малюнок всередині ритмічного малюнка... Я не музикознавець, не знаю, як це виразити. Ми ж коли співаємо, то як солдати. Лише десь під кінець трохи розслабляємося і "включаємося". Або ж пісня має бути геть нестандартна, тоді може щось і вийти.
Ось ми співали "Ой, гаю мій, гаю". Майже 7 хв пісні. Але якщо вночі і в темряві, то одразу розумієш, як воно було. Коли сиділи дівчата, горіла свічка, вони за столом, поскладали руки, позакривали очі... і проживають пісню. Ніхто нікуди не спішить. Є лише вони і пісні. Це такий кайф. Це ось з останньої репи запис... Як відбивають нам: брат-до-сест-ри-ці-час-то. Чого ми не можемо переступити це??

Прослушать или скачать Цінькоторечки Ой, гаю мій, гаю бесплатно на Простоплеер

З "нестандарних" пісень є колядка така... маю, правда, запис з репетиції тільки з 2го куплету. Це з Пастирського.

Прослушать или скачать Божа мати Божим духом бесплатно на Простоплеер

А це ми переспівували Гуртоправців. Це красіво. Ме густа. Правда, не наша пісня. Але для отримування задоволення від співу саме то!

Прослушать или скачать Цінькоторечки Туман-туман бесплатно на Простоплеер

Не знаю... Поговоріть зі мною. Страшенно хочеться щось робити. Але з ким і як - невідомо. Невже ніхто не грає на перкусії? Чи ще на чому?

Date: 2012-02-06 12:59 pm (UTC)
From: [identity profile] motaradi.livejournal.com
освоїти якийсь інструмент можливо, навіть за доволі короткий термін, але потім треба вчитися і вчитися.
Співи ваші просто прекрасні, коли слухаю - то просто кайфую. Може, тому що без музичного супроводу. Попробуйте позбуватися отої метрики синкопами, нас колись так вчили. Ну і спів відповідних емоцій вимагає, тоді чутно, як голос змінюється.

Ще ж можна на якісь заняття з вокалу чи ше з чогось піти...

Date: 2012-02-06 03:45 pm (UTC)
From: [identity profile] lubov-grom.livejournal.com
Супер, прослухала по кілька разів, захотілось вивчити!
Перкусіоністів зараз настільки багато, дивно щи ти нікого не знаєш. Потепліє багато з них повиходять на Велику Житомирську. Є багато шкіл барабанів, можеш піти вчитись чи там з кимось познайомитись!
Бачила Сусанну в Голос Країни!?

Date: 2012-02-06 03:55 pm (UTC)
From: [identity profile] gohatto-n.livejournal.com
бачила, звісно!
Та їх може й багато, але до нас не хотять)

говорю:)

Date: 2012-02-06 07:49 pm (UTC)
From: [identity profile] araviya.livejournal.com
А ти що хочеш - грати з перкусією нову музику чи "грати народну пісню", як бабусі - котять(не як солдати)? Бо я шось не до кінця зрозуміла...Чи і те, і те?

Колись до мене теж це дійшло, коли я співала одну пісню так, як навчили у класі, а потім прийшла до друга,який з бабусями дуже бегато спілкувався, їздив до них, і він ту ж саму пісню заспівав так...що ух...Якраз з усіма цими переливами, імпровізуванням всередині ритмічного малюнка та іншим. Ми побалакали на цю тему і я зрозуміла, чому у мене (і у багатьох, як виявилось) не виходить...
Бабусі співають душою, вони живуть в пісні, вони її проживають, вони у момент співу і є сама пісня, і вони не думають, чи правильно співають, чи той голос взяли - ну всі ці музичні штуки. Вони голос відпустили, і він летить, і всьо...Там вся ця Це такий правильний стан, в якому можна співать. І тому вони можуть знаходитися повністю всередині пісні. А я наприклад не могла, бо переймалася - чи правильно співаю, чи не відстаю. Ще якісь думки всередині, я наче не занурююся у ту пісню, роблю не від всієї душі..
Ну це тіки мій досвід,не претендую ні на що. але вирішила трохи накалякати про це.
Набалакала тобі тут:)

Profile

gohatto_n

November 2014

S M T W T F S
      1
2345678
910 1112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 09:26 am
Powered by Dreamwidth Studios